Wysoka linia włosów i pogłębiające się zakola

Artur Kierach
26.04.2020

Płeć: mężczyzna
Wiek: 35 lat+
Diagnoza: Wrodzona wysoka linia włosów, pogłębiające się zakola
Zalecenie: Przeszczep włosów metodą FUE

Jakiś czas temu w moim gabinecie pojawił się pacjent, który od zawsze zmagał się z wysoką linią włosów, jednak to nie nietypowa linia włosów była największym problemem mężczyzny... Ok. 4 lata temu pacjent zauważył na swojej głowie pogłębiające się zakola. Po przeprowadzeniu dokładnych badań zaobserwowałem cechy miniaturyzacji mieszków włosowych w obszarze przedniej linii włosów - poza ww. obserwacjami, nie dostrzegłem innych cech łysienia.

Przed

Praca nad planem leczenia pozwoliła mi poznać priorytety pacjenta, wśród których istotne znaczenie miało znaczne zwiększenie gęstości włosów, tak by włosy wyglądały na naturalnie gęste. Aby sprostać oczekiwaniom pacjenta, podjąłem decyzję o pobraniu 1 428 mieszków włosowych. Przeszczepienie takiej ilości mieszków, w tym przypadku skutkowało odrostem 4 403 włosów. 

 

Planowanie przeszczepu włosówJuż po 6 miesiącach włosy odrosły do naturalnej długości, a ostatecznego efektu należy spodziewać się za 4-6 miesięcy.

 

 

 

 

 

 

Przeszczep włosów

Głowa pacjenta po przeszczepie włosów.

 

 

 

 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.