Utrata 90% mieszków włosowych na górnej powierzchni głowy

Artur Kierach
26.04.2020

Płeć: mężczyzna
Wiek: 62 lata
Diagnoza: Utrata ponad 90% mieszków włosowych na całej górnej powierzchni skóry głowy
Zalecenie: Przeszczep włosów metodą FUE

PrzedZdjęcie przedstawia głowę pacjenta przed przeszczepem włosów. Mając na uwadze wiele czynników (np. oczekiwania pacjenta, wiek pacjenta) przystąpiliśmy do pracy nad planem zabiegu. Wspólnie postawiliśmy cel - odtworzenie przedniej linii włosów i odtworzenie jak największej powierzchni ku tyłowi. Aby go w pełni zrealizować, zabieg został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie pobrałem 1 606 mieszków włosowych, co w przyszłości miało przełożyć się na 3 667 włosów.

 

Planowanie przeszczepu włosówMiędzy zabiegami musi upłynąć kilka miesięcy, dlatego do drugiego etapu - który polegał na przywróceniu włosów korony głowy -przystąpiliśmy pół roku po pierwszym przeszczepie.

 

 

 

 

Przeszczep włosówŁącznie pobrałem 2 005 mieszków włosowych, a to po wszczepieniu pozwoliło pacjentowi odzyskać aż 4 832 włosów!

 

 

 

 

 

 

Przeszczep włosów metodą FUEPo kolejnych 6 miesiącach włosy zakrywały cały wcześniej wyłysiały obszar.

 

 

 

 

 

 

 

Głowa po przeszczepie włosówPierwsze efekty przeszczepu włosów metodą FUE są zauważalne już po 6 miesiącach. Zdjęcie przedstawia głowę pacjenta rok po pierwszym przeszczepie i 6 miesięcy po drugim, kiedy to włosy zakrywały już cały wcześniej wyłysiały obszar głowy. Efekt końcowy w pełni spełniał oczekiwania pacjenta.

 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.