Leczenie wypadania włosów w młodym wieku

Artur Kierach
26.04.2020

Płeć: mężczyzna 
Wiek:  20 lat+
Diagnoza:  Niezdiagnozowana utrata włosów
Zalecenie: Leczenie farmakologiczne, mezoterapia skóry głowy

W moim gabinecie pojawiają się pacjencji w różnym wieku, często również osoby poniżej 30 roku życia. Jednym z takich pacjentów był mężczyzna w wieku 20 lat+ z zaawansowaną niezdiagnozowaną utratą włosów. Pacjent oczekiwał od konsultacji kwalifikacji do przeszczepu włosów metodą FUE, jednak przeprowadzane badanie dermatoskopowe wykazało obecność licznych zminiaturyzowanych mieszków włosowych - większość produkująca 1 do 2 łodyg włosa na całej górnej powierzchni skóry głowy.

PrzedPacjent nie został zakwalifikowany do zabiegu przeszczepu włosów. Zleciłem wykoanie badań krwi oraz wdrożyłem leczenie farmakologiczne, które było wspomagane dobraną dla pacjenta mezoterapią skóry głowy.

 

 

 

Przeszczepu włosówPo zastosowaniu leczenia i mezoterapii przywróciliśmy naturalną grubość włosów i sprowokowaliśmy mieszki włosowe do produkcji większej liczby włosów (tak, jak było to przed łysieniem). Przeszczep włosów u tego pacjenta nigdy nie był przeze mnie brany pod uwagę. W wielu przypadkach odpowiednio szybkie wdrożenie leczenia farmakologicznego pozwala skutecznie rozwiązać problem wypadania włosów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.