Przeszczep włosów metodą FUE

12.06.2020

Sposób wykonywania przeszczepów włosów ewoluował w ciągu ostatnich 50 lat. Czasy, w których pacjenci po zabiegu borykali się z bliznami lub nienaturalnie odrastającymi włosami minęły bezpowrotnie, a lekarze zajmujący się tą dziedziną medycyny estetycznej mogą spełnić niemalże każde życzenie pacjenta. Dzisiaj przeszczep włosów jest wykwalifikowaną procedurą medyczną, która od lekarza wymaga nie tylko doświadczenia, ale i zdolności artystycznych pozwalających na stworzenie naturalnie wyglądającej linii włosów.

Od FUT do FUE

Jeszcze do niedawna przeszczepy włosów były wykonywane starą metodą FUT, która - mimo zadowalającego efektu końcowego - nie była wolna od wad. Przeprowadzający zabieg lekarz wycinał cały płat skóry, czego efektem ubocznym były sporej wielkości blizny uniemożliwiające noszenie krótkiej fryzury w przyszłości. Obecnie zabiegi wykonuje się najnowszą metodą FUE, która polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z tyłu i z boków głowy. W przeciwieństwie do starej metody, po takim zabiegu skóra głowy w pełni się regeneruje, a ślady w postaci małych „kropek” między istniejącymi włosami zwykle znikają z upływem czasu. Pobieranie mieszków włosowych jest czasochłonne, dlatego lekarz wykonujący zabieg musi poświęcić na niego znacznie więcej czasu niż w przypadku FUT. Osobiście nie planuję więcej niż jednego przeszczepu włosów w ciągu dnia, dzięki czemu mam pewność, że mogę poświęcić pacjentowi wystarczająco dużo czasu, a zabieg zostanie przeprowadzony bez komplikacji.

Metoda doceniana na całym świecie

Wiem, jak ważną rolę odgrywają w codziennym życiu włosy, dlatego zawsze dokładam wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązanie, które pomoże pacjentom zatrzymać proces wypadania włosów lub przywróci włosy w miejscach objętych łysieniem. Jako specjalista FUE i członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Chirurgii Odtwórczej Włosów (ISHRS) z pełnym przekonaniem rekomenduję pacjentom HairCenter Kierach przeszczep włosów metodą FUE. 
W przypadku, gdy inne sposoby zawodzą, przeszczep włosów staje się najlepszym rozwiązaniem 
w walce z wypadaniem włosów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.