Narkoza a wypadanie włosów

Artur Kierach
13.03.2021

Czy wiesz, że jedną z częstych przyczyn wypadania włosów jest stres? Niestety nerwowe sytuacje towarzyszą nam każdego dnia i nigdy nie pozostają obojętne dla zdrowia, w tym kondycji włosów! Relaks jest niezwykle ważny, jednak nasz organizm potrafi stresować się również podświadomie, a takiego stresu nie jesteśmy w stanie uniknąć…

Narkoza a wypadanie włosów

W wielu sytuacjach organizm doświadcza stresu nawet wtedy, gdy nie jesteśmy tego w pełni świadomi. Przykładem takiego stresu może być operacja przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym. Poza lękiem i dyskomfortem, który towarzyszy nam przed i po zabiegu, nasze włosy zostają dodatkowo osłabione narkozą, co sprawia, że niektórzy pacjenci po jej otrzymaniu dostrzegają wzmożone wypadanie włosów. Taki stan czasami utrzymuje się nawet do kilku miesięcy i wynika ze stresu, który zachodzi w organizmie podczas utraty świadomości. Gdy podanie narkozy okazuje się niezbędne dla przeprowadzenia operacji, należy zaufać anestezjologom i… nie starać się dodatkowo nie martwić, ponieważ sama narkoza będzie dla organizmu już wystarczającym obciążeniem.

Odbudowanie kondycji włosów po narkozie

Narkoza nie zawsze powoduje wzmożone wypadanie włosów, jednak jeśli znajdziemy się w sytuacji, w której spadek ich kondycji zbiegnie się z przebytym zabiegiem w znieczuleniu ogólnym, należy pozwolić organizmowi na regenerację i pełen powrót do formy. Pomocna okazuje się zmiana nawyków żywieniowych i włączenie do diety witamin i minerałów, które wykazują pozytywny wpływ na włosy, tj. witamin z grupy B, E, A, cynku i żelaza. Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny i potrzebuje innego czasu na pełną regenerację. Jednak jeśli pomimo zmian w diecie kondycja włosów nie ulegnie poprawnie w ciągu 2-4 miesięcy, problem należy skonsultować z lekarzem, który przeprowadzi niezbędne badania i wskaże źródło wypadania włosów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.