• Poniedziałek
  - Piątek
  9.00 - 18.00
 • Rejestracja
  Tychy 32 307 45 67
  Wrocław 71 361 46 05
 • ul. Zaręby 25a
  43-100 Tychy

  Energetyczna 8/4
  50-500 Wrocław

METODA FUE

Przydatne informacje o Metodzie FUE

Jesteś tutaj: Start / O przeszczepie / Metoda FUE

o metodzie

Przeszczep włosów metodą fue

Przeszczep włosów to metoda trwała odtwarzania owłosienia skóry głowy. Włosy, które są pobierane z tylnej częsci głowy oraz boków są bardziej odporne na wypadanie (zwróć uwagę, że osoby, które utraciły włosy wciąż mają ich sporo z tyłu i na bokach głowy). Korzystając z tej wiedzy możemy przenieść te „silne” i trwałe włosy w okolice, które potrzebują zagęszczenia lub odtworzenia owłosienia.

Przeszczep FUE

Przeszczep FUE (Follicular Unit Extraction) jest obecnie najnowszą i najbardziej wyrafinowaną metodą transplantacji włosów na świecie. Należy pamiętać, że tylko doświadczony lekarz zajmujący się przeszczepem włosów może prawidłowo doradzić wybór metody biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz dostępne możliwości techniczne.

Metoda FUE

Metoda FUE nie wymaga skalpela, ani szycia skóry dzięki czemu nie ma żadnych widocznych śladów przebytego zabiegu. Mieszki włosowe są pobierane jeden po drugim narzędziem o średnicy 0.8 – 1.0mm. Taki zabieg jest praco- i czasochłonny, ale jednocześnie jest mniej inwazyjny niż zabieg FUT (strip) co pozwala ograniczyć ilość ewentualnych powikłania, skrócić czas rekonwalescencji, a powtórzyć go można już po 6 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Zobacz materiały video

cechy metody fue

cechy metody fue

Metodą FUE jednorazowo można pobrać do 2000 mieszków. Ważne jednak jest ile włosów jeden mieszek zawiera. Zazwyczaj są to mieszki z jednym, dwoma, trzema i czterema włosami.

Przeciętny stosunek ilości włosów do ilości pobranych mieszków włosowych to 2,0 (ration 2,0), co znaczy, że średnio w jednym pobranym mieszku są 2 włosy. To jakiej jakości mieszki włosowe zostaną pobrane zależy od umiejętności lekarza oraz (przede wszystkim) od jakości mieszków w okolicy dawczej.

Dla przykładu, od 2 pacjentów pobrano 1000 mieszków włosowych, przy czym każdy z nich miał inne ratio: 1,8 i 2,4. Pierwszy pacjent w rezultacie będzie miał przeszczepione 1800 włosów (1,8×1000), drugi pacjent natomiast 2400 włosów (2,4×1000).Wynika z tego, że ilość pobranych graftów nie jest kluczowym elementem, natomiast ważna jest ich jakość. Dlatego nie oferujemy ceny za 1 mikroprzeszczep (1 mieszek włosowy), a za pożądany efekt, który chcemy osiągnąć. Jeśli mieszki są małe (pojedyncze i podwójne) wtedy nasz zespół pobiera ich więcej aby uzyskać zadowalający rezultat.

Zobacz efekty
naszej pracy

Masz pytania?

Zapraszamy
do odbycia
darmowej konsultacji
on-line!

Poznaj Cennik Zabiegów